Tipy od vyhledávače práce MyJobsi.cz jak si udržet zaměstnání

Date:

V dnešní době spousta firem nemůže najít dostatečné množství zaměstnanců. Lépe řečeno, dostatečné množství kvalitních zaměstnanců, na které bude spolehnutí. Patříte také ke skupině zaměstnanců, kteří se řadí velmi často k „vyhledávačům práce“? Uchazeči o zaměstnání, kteří mění práci příliš často, byť ne z vlastního popudu, mají často stejné vlastnosti. Pokud se jim je podaří zlepšit nebo odstranit, bude se jim dařit lépe a v zaměstnání setrvají i po mnoho let.

Není zaměstnavatel spokojen?

Někteří zaměstnavatelé se zaměstnanci jednají narovinu a řeknou jim, z jakého důvodu s nimi rozvazují pracovní poměr. Bohužel spousta je jich takových, že pokud vás propouští ve zkušební době, ani neztrácí čas s vysvětlováním vám, proč se k rozvázání pracovního poměru rozhodli. Tento nemilý rozhovor jednoduše „vypustí“.

O práci často přicházíme proto, že jsme nedochvilní. Často meškáme, ať už jde o příchody do zaměstnání, nebo dobu, po kterou obědváme, svačíme, možná chodíme často kouřit…

Pouštíte si „pusu na špacír“? I to se může donést na patřičná místa a propustí vás. Ať už je to stěžování si na kde co na půdě firmy, nebo mimo pracovní dobu. Pokud se vám něco nelíbí, sdělte to nadřízenému, nepomlouvejte a nenadávejte, kudy chodíte. To stejné platí o nadmíru chytrých nováčcích. Ať se vám to líbí, nebo ne, nikdo nestojí o nováčky, kteří přijdou a chovají se tak, jakoby vše věděli lépe, než kdokoli ve firmě.

Práci vykonávejte pečlivě a dostatečně rychle. Jste velmi pečliví, ale pomalí? Anebo rychlí, ale děláte chyby. Ani jedno není úplně dobře. Chtělo by to najít „zlatý střed“.

Pokud vám něco nejde, ptejte se. V nejnutnějších případech se doma doučujte to, co nestihnete v zaměstnání zcela přesně pochytit. I když se praxí učí nejlépe, některé znalosti jednoduše musíte mít, aby mohla probíhat praxe.

Jestliže se vám opakovaně stává, že přicházíte o zaměstnání, ptejte se ve vlastním zájmu, co zaměstnavatelům vadí a pracujte na sobě. Dostatečný přehled o aktuálních pracovních pozicích a volných místech získáte v největším českém vyhledávači práce MyJobsi.cz.

Společnost 123jobs Media s.r.o. je největší tuzemský e-commerce developer inzerce práce a on-line pracovních nabídek v České republice.

Mimo pracovních portálů provozuje také hodnotící web Aplikant.cz s recenzemi zaměstnavatelů a firem. Nezávislé recenze a zkušenosti od zaměstnanců Vám pomohou při výběru nového zaměstnání.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a...

Porovnali jsme IVPN proti Bitdefender VPN Premium: Která VPN vyhrála?

Kterou z těchto VPN vybrat: iVPN, nebo raději zvolit...

Pořiďte si nové cyklistické oblečení v té nejvyšší kvalitě

Také je pro vás léto symbolem cyklistiky, výletů na...

Minerální kameny a vůně

K minerálním kamenům ve vašem meditačním koutku patří také...