Porovnali jsme IVPN proti Bitdefender VPN Premium: Která VPN vyhrála?

Date:

Kterou z těchto VPN vybrat: iVPN, nebo raději zvolit BitDefender VPN Premium? Proklepli jsme si obě VPN, přičemž výsledek srovnání je 7,2/10 – 7,4/10.

Zkouška rychlosti IVPN vs BitDefender Premium VPN, která je vyšší?

Jedním z nejdůležitějších parametrů VPN je rychlost, platí to i o iVPN a Bitdefender Premium VPN.

První jmenovaná v našem testu dosáhla rychlosti 209 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 132 Mb/s. IVPN se ukázala být o 77 Mb/s rychlejší než BitDefender.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u iVPN dosáhl hodnoty 111 Mb/s. BitDefender jsme průměrně naměřili 98 Mb/s, čili je o 13 Mb/s pomalejší.

Posledním rychlostním parametrem byla odezva, u první VPN jsme naměřili 10 ms. Konkurentovi Bitdefender VPN Premium skript naměřil průměrných 13 ms. Čím je hodnota odezvy nižší, tím lépe, tudíž iVPN v porovnání je o 3 ms lepší.

Skóre IVPN proti Bitdefender Premium VPN je zatím 7 /10 : 7/10.

Podaří se IVPN streamovat Netflix?

Pro odblokování Netflixu je důležitá vysoká rychlost, IVPN tuto dovednost neumí. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, Bitdefender Premium VPN odemknout Netflix umí.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. BitDefender takovou dovednost zvládá. Porovnávaná VPNka funkci obejití ochrany YouTube videí obsahuje.

Při výběru VPN se vyplatí koukat také na podporu Multi-Hop připojení, ochranu DNS a síťové tunelování. Třeba iVPN poskytuje DNS ochranu a BitDefender Premium VPN pro příklad obsahuje white list.

V hodnocení funkcí je celkové skóre 8 /10 : 10/10.

Jak si stojí IVPN v počtu serverů a zemí?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, IVPN udává 70 serverů, v nabídce BitDefender jsme napočítali celkem 1 300 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 1230 méně .

Obdobně důležitý je počet zemí, kde jsou servery, u Bitdefender VPN Premium dosahuje počtu 51. Srovnávaná VPN nabízí 32, čili o 19 méně. V tomto srovnání tedy prohrává .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých iVPN umí 7. Bitdefender Premium VPN v jeden moment povolí připojit 10 zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy zvládá IVPN a jaké umí Bitdefender Premium VPN?

Mezi nejdůležitější vlastnosti VPN se řadí nabídka podporovaných zařízení, iVPN podporuje Android OS a připojí přístroje iPhone. Druhá BitDefender VPN Premium systém iPhone iOS zabezpečí, zařízení se systémem Android zvládne zabezpečit.

Za zmínku stojí také informace o sídle VPN, neboť tamní legislativou se řídí případné sdílení informací o uživatelích s policií. IVPN je registrována na Gibraltaru. Sídlo firmy provozující druhou VPN je v Rumunsku.

Aplikace IVPN není k dispozici v českém překladu, Bitdefender VPN Premium česky je.

U známkování podporovaných platforem dosáhla iVPN skóre 8/10, BitDefender VPN Premium získává hodnocení 10/10.

Cena v akci IVPN vs. BitDefender VPN Premium

Bitdefender VPN Premium si lze pořídit již za 103 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít již od 96 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 3/10 pro první a 2 /10 pro druhou srovnávanou VPN.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a...

Tipy od vyhledávače práce MyJobsi.cz jak si udržet zaměstnání

V dnešní době spousta firem nemůže najít dostatečné množství zaměstnanců....

Pořiďte si nové cyklistické oblečení v té nejvyšší kvalitě

Také je pro vás léto symbolem cyklistiky, výletů na...

Minerální kameny a vůně

K minerálním kamenům ve vašem meditačním koutku patří také...