Hrnec, kastrol nebo jen rendlík? Velikosti, poklice, úchyty a uši

Date:

Větší hrnec 5 – 7 litrů, ve kterém uvaříte těstoviny, polévku a podobně. Potom kastrol, někdy obchodně označený jako rendlík, tedy nádoba s nižším okrajem a širším dnem. Zejména na dušené pokrmy, při kterých se často na začátcích opéká cibule a jiná zelenina či maso. Objemově by měl mít kapacitu 3 – 5 litrů. A za třetí menší rendlík objemově do dvou litrů. Cenově výhodnější sady nádobí nabízejí nejčastěji 5 nádob s pěti pokličkami, což v zásadě stačí se kuchyně, ve které se připravuje jídlo pro čtyřčlennou rodinu. Většinou se k již zmiňovaným nádobám přidává jeden menší hrnec a jeden větší kastrol.

Více nádobí bych si do běžné kuchyně nepořídil a až samotná praxe vám ukáže, že nutně potřebujete ještě další rendlík nebo velký hrnec. Ať je základem pět nerezových kusů nádobí, které mají zesílené dno a celokovové pevně uchycené uši či úchyty. Dbejte na to, aby to bylo pevné nádobí a hned na první dojem mohutné, aby mělo jednoduše svoji váhu. Samozřejmě, že existuje také mnoho typů nádobí s nepřilnavými povrchy, hliníkovým tělem a v různých barevných kombinacích. A proč ne! Mám však opravdu dlouholetou zkušenost s tím, že základní nerezové vybavení, zakoupené v přiměřené kvalitě, vám bude sloužit doslova celý život a časem k němu přibude ještě několik speciálních kusů.

Tomatoes casserole, Quebec, Canada

V současnosti jsou oblíbené skleněné poklice, v tom případě bych vybíral takové, které jsou lemovány silikonem a to nejen proto, že jsou podstatně tišší než ty kovové. Velmi rád používám malé vychytávky pro snadné procezení či odlévání tekutin z hrnců, kdy jsou na poklicích promyšleně umístěny průduchy a otvory. Z toho vyplývá, že je třeba před samotnou koupí důkladně nádobí zkontrolovat a doslova ohmatat.
Většina dnešních modelů nádobí je vhodná na všechny typy sporáků, ale pro jistotu prověřte i tento faktor, jelikož skutečnost, že dnes vaříte na plynovém sporáku se může docela rychle změnit. Já osobně se zajímám io to, kde a kým bylo nádobí vyrobeno.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak vybrat stan správný stan 

Nejdůležitější součástí vybavení do kempu je logicky stan. Při jeho...

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a...

Tipy od vyhledávače práce MyJobsi.cz jak si udržet zaměstnání

V dnešní době spousta firem nemůže najít dostatečné množství zaměstnanců....

Porovnali jsme IVPN proti Bitdefender VPN Premium: Která VPN vyhrála?

Kterou z těchto VPN vybrat: iVPN, nebo raději zvolit...