Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?  

Date:

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a noci u veterináře a následně hodiny v chovatelských potřebách, abyste se nechali poradit, co vašemu mazlíčkovi prospěje a co ne, může se stát, že jednou dojde k nepříjemné situaci nebo-li otravě. 

Čím dřív se vám povede zjistit, že je něco špatně, tím samozřejmě líp. 

Základní příznaky otravy se u různých zvířat mohou velmi lišit, hodně záleží taky na konkrétní látce, která se do organismu dostala. 

Co může otravu způsobit?

Otravy psů nejčastěji můžou způsobit rodenticidy (jedy na hlodavce, ty uškodí i kočkám), metaldehyd (jed na slimáky) a fridex. Ohrozit kočíčí zdraví můžou přípravky proti parazitům, a to v případě, že majitel omylem dá zvířeti přípravek, původně určený pro psy. Další nebezpečí představují zkažené potraviny a voda, v létě – voda v rybnících a tůních, kde se psi rádi koupou. V bytě je rizikovou zónou především kuchyně s ledničkou (možná netušíte, jak zlé může být pejskovi třeba po avokádu nebo čokoládě?) a všechna místa, kde se uschovávají potraviny, čistící prostředky a jiné chemikálie. 

Jak otravu poznáme? 

Ať už u pejska nebo kočky, většinou dojde k rychlému zhoršení zdravotního stavu. 

Zkontrolujte, zda váš nezbeda má aspoň jeden z těchto příznaků: 

  • Zvracení
  • Slabost  
  • Apatie
  • Nechuť k jídlu
  • Krev ve stolici
  • Krvácení z tělních otvorů
  • Křeče
  • Bolestivé reakce
  • Slabost svalů
  • Neschopnost pohybu
  • Změna velikosti zorničky 

Některé z daných jevů můžou svědčit nejen o otravě, ale i o řádě dalších nemocí, takže v každém případě byste se měli obrátit na vašeho veterináře. Ovšem ještě před tím, než vytočíte číslo a nahlásíte akutní situaci, můžete poskytnout vašemu mazlíčkovi rychlou a účinnou pomoc v podobě přípravku EnteroZOO. 

Pomůže EnteroZOO? Ano!  

EnteroZOO je jemný gel bez chuti a zápachu, což umožňuje rychlou aplikaci – nepotřebujete něco vymýšlet, abyste to do mazlíčka konečně dostali. Přípravek se může zamíchat do krmiva nebo být podán s oblíbeným pamlskem. Pokud ale zvíře jídlo odmítá, což je v případě otravy dost pravděpodobné, stačí rozředit EnteroZOO ve vodě nebo rovnou podat stříkačkou do tlamy (přesné dávkování pro psy, kočky a další zvířata najdete v příbalovém letáku, resp. tu https://www.enterozoo.eu/data/pribalovy_letak.pdf).  

I když nedojde k okamžitému zlepšení celkového stavu hned po aplikaci gelu – pamatujme si, že hodně záleží na tom, co přesně a v jakém množství váš mazlíček spotřeboval – musíte vědět, že přípravek už začal fungovat. EnteroZOO je adsorbent tvořený organickým minerálem a čistou vodou. Jeho „chytrá“ činnost spočívá v tom, že jeho křemičité částečky dokážou „rozeznat“ v těle ty škodlivé, navázat je na sebe a odvést z těla co nejrychleji ven. Prospěšné látky přitom v organismu zůstávají, samotný přípravek se ale do těla nevstřebává. 

Jelikož EnteroZOO nelze předávkovat, v případě otravy podejte zvířeti rovnou dvojnásobnou dávku, načež se pokuste vyvolat zvracení – urychlíte tím proces očištění organismu. Pak podání gelu zopakujte a pokračujte návštěvou veterinárního lékaře.  

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Životní pojištění je základ finanční péče o blízké

Život je plný nejistot a nepředvídatelných událostí, proto je...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

6 nejčastějších chyb při správě rodinných financí a jak se jich vyvarovat

Správa rodinných financí je komplexní úkol, který vyžaduje pozornost,...

Ubytování v Krkonoších s dětmi

Pokud plánujete dovolenou v Krkonoších s vašimi dětmi, je...