Poslední dny asi není Slováka, který by nezachytil incident v Miloslavu. Útok teenagerů na mladší školačku pobouřil veřejnost a také vyvolal mnohé otazníky. Asi ta nejčastější zní – kde se v mladých lidech bere taková agrese?
Se školní psycholožkou Michaelou Sokoliovou, která je odborně vyškolena i na krizovou intervenci, jsme si v pořadu Jde o nás povídali o tom, jak nejčastěji vzniká agrese u školních dětí, ale také například o tom, co veřejnost od incidentu v Miloslavově udělala nesprávně a na co bychom si měli dávat větší pozor.
Vůči násilí je třeba se vyhranit, stal se bezprecedentní čin, říká odbornice, měli bychom si však dvakrát rozmyslet, než něco ve zlosti napíšeme na sociální síti – je to často jen další forma agrese, upozornila.
„Je důležité říci, že my všichni můžeme udělat preventivně něco proto, abychom předešli, že se někdo v budoucnu k takovému činu odhodlá,“ uvedla Sokoliová, která zároveň podotkla, že rizikové chování je v mladém věku často součástí vývoje. Objeví-li se hněv, je však nutné jej správně uchopit a v tom může pomoci preventivní psychologická pomoc.
„Hněv má svůj úkol. Pokud je tato emoce dobře uchopená a manažovaná, má nám přinést informaci, že se něco děje a vyvolá to v nás takovou reakci, že jsme rozzlobení. Pokud se to dobře uchopí, může to být ošetřeno iz preventivního hlediska nás pak už podobná situace nezlobí stejnou silou,“ vyslovila se v pořadu školní psycholožka Michaela Sokoliová. Více si prohlédněte ve videu nebo poslechněte v podcastu pořadu Jde o nás.
https://euroextra.cz/jak-diky-kreditni-karte-usetrit-na-nakupech-a-na-co-si-dat-pozor/
https://bluemagazin.cz/jarni-unava-jak-ji-poznat-a-porazit/
https://casopiseuro.cz/polyfunkcni-stul-srdce-pribytku/